Letní dovolená na horách v Rakousku

Dovolená s pěší turistikou v Sankt Johann-Alpendorf, Salcbursko

horských chat

Sankt Johann-Alpendorf nabízí rodinnou dovolenou v srdci Alp v centrální poloze uprostřed Salcburska. Městečko Sankt Johann im Pongau a jeho část Alpendorf, samostatný ostrov pro Vaši dovolenou uprostřed zeleně, nabízí nádhernou letní dovolenou pro celou rodinu – např. Geisterberg, cyklistika na Tauernské cyklostezce, možnosti koupání, světoznámá Lichtenštejnská soutěska, golf, běh a nordic walking, outdoorové sporty. Ať už hledáte sportovní aktivity při pěší turistice v horách, nebo chcete relaxovat v jedné z mnoha wellness oáz v Top hotelech , nebo hledáte pobyt pro rodiny s dětmi v penzionech a apartmánech, či chcete trávit dovolenou ve skupině – v Sankt Johann-Alpendorf v Pongau najdete vše. U Geisterbergu, v zážitkovém a zábavním parku na úpatí této hory, najdou zejména rodiny s dětmi v létě zajímavý letní výletní cíl, kde si můžete navíc také užívat pěší turistiku a občerstvit se přitom v některé z tradičních horských chat.

St. Johann im Pongau

Když roztaje v horách sníh, probouzí se v horách Sankt Johann im Pongau dobří duchové. Na jaře, v létě a na podzim mohou rodiny zažít tyto veselé duchy Alp. Lanovkou Alpendorf Gondelbahn vyjedete nahoru na Geisterberg – do sportovně zábavního parku, a z výšky už jen pozorujete stále menší a menší vesničky v údolí. Alpendorf Geisterberg poblíž Sankt Johann im Pongau v Salcbursku je sportovně zábavní park pro celou rodinu během Vaší dovolené a nádherný a vzrušující výletní cíl v Salcburském světě hor.

Fascinující scenérie a vyhlídky uprostřed hor lze nalézt ve světoznámé Lichtenštejnské soutěsce. Hřmící vodopády a běsnící masy vody se v průběhu tisíců let zařezávaly stále hlouběji do nitra hory a díky nim vznikla v tomto místě soutěska. Již v roce 1875 fascinovala tato vysokohorská alpská přírodní podívaná lidi natolik, že byla soutěska díky daru knížete Lichtenštejna zpřístupněna široké veřejnosti pomocí mostů a lávek, a stala se tak zajímavým letním výletním cílem. Již 10 milionů lidí z celého světa navštívilo legendární Lichtenštejnská soutěsku, která se nachází pouhých 30 minut jižně od města Salcburk.

vysokohorská alpská přírodní podívaná
vysokohorská alpská přírodní podívaná
rodinnou dovolenou Salcburska
rodinnou dovolenou Salcburska